תרומת ביציות

נשים החולמות להביא ילדים לעולם, מתכננות, מטבע הדברים, שילדיהן ייווצרו מביציותיהן. לעתים, למרבה הצער, דבר זה אינו מתאפשר. במקרים כאלו, תרומת ביציות יכולה לאפשר לאישה לחוות היריון, לידה, הנקה וכמובן גידול ילדים – למרות האתגרים שבדרך.

מחקרים שנערכו בתחום, הראו שתרומת ביצית נתפסת באופן שלילי אצל 90% מאוכלוסיית המטופלות. אצל חלק מהמטופלות יש תפיסה שגויה של סיכויי ההצלחה שלהן. פגשתי גם מטופלות שסיכוייהן להרות מביציותיהן מוערכים בפחות מאחוז בודד, ועדיין מסתייגות מתרומת ביצית.

נכון, הוויתור על ההורשה הגנטית אינו פשוט, אך לפעמים, זוהי הדרך שבה מתאפשרת הגשמת חלום ההורות. בזכות ההליך, שנמצא בשימוש בעולם 1984, מיליוני זוגות ברחבי העולם הפכו להורים.

מתי לשקול תרומת ביציות?

אנחנו ב-greenfertility יודעים שלא פשוט לבחור בהליך זה. כאשר מגיעות אלינו מטופלות, אנחנו עושים תחילה כל מה שניתן, בבחירה משותפת, בעזרת כל האפשרויות הקיימות, לפני שנציע מסלול זה – עם טיפול יצירתי ומותאם אישית.
מניסיוננו, כשהסיכוי להריון מביציות האישה, קטן מאד או אפסי, מומלץ לחשוב גם על תרומת ביציות. דבר זה מתרחש כשהשחלות אינן מתפקדות בצורה תקינה (בעקבות מצב רפואי או מסיבה לא ידועה) או כשהאישה בת יותר מ-45.

למרות שההחלטה לקבל תרומת ביציות איננה קלה, התהליך עצמו פשוט לביצוע. חשוב לדעת ששיעור ההריונות מתרומת ביצית הינו גבוה מאד, ועומד על 40-60% למחזור טיפול (תלוי בפרמטרים שיוסברו במהלך הפגישה כגון: איכות הזרע, בדיקת תקינות גנטית לעובר והתנאים הרחמיים). עם זאת, אין ספק שמדובר בתהליך מורכב, ושכל מטופלת צריכה לעבור תהליך, פיזי ונפשי, עד לקבלת ההחלטה.

אנו מלווים נשים הבוחרות לעבור תרומת ביציות ומבצעים את כל שלבי ההליך, הולכים עמן יד ביד כל הדרך, נמצאים כאן לכל שאלה ומפנים במידת הצורך גם לטיפול רגשי, לייעוץ תזונתי ולטיפולי רפואה משלימה. אנו מלווים נשים אלו צעד צעד, החל משלב ההתלבטות, דרך ההחלטה, ועד לביצוע, להריון המיוחל וללידה – בשעה טובה.

במקרה שבוחרים במסלול זה, אצל חלק מהנשים, בגיל מבוגר או עם מחלות רקע, חשוב להכין את הגוף לקראת ההיריון. במקרים אלו, אנו מבצעים יחד סדרת בדיקות, כדי להבין אלו הכנות יש לבצע כדי להגשים את החלום הנכסף.

אנו מודעים לאתגר הנפשי שההליך מעמיד בפני מי שבוחרות בו, ומציעים קשר עם פסיכולוגית מנוסה, שתסייע בהכנה, כמו גם בהתמודדות עם דילמות עתידיות.

שאלות שנרצה שתשאלי בפגישת ייעוץ ונשמח לענות:

1. האם הילד/ה יהיו דומה לי במראה ובאופי?
2. איזה השפעה יש לי בתור האמא הביולוגית על עובר/ית מביצית של תורמת?
3. איזה השפעה יש למצב הבריאותי שלי ואורח החיים שלי על התינוק/ת?

למידע נוסף וליצירת קשר, הקליקי כאן.