עוברים טיפולי פוריות? אין ספק שלא מדובר בחוויה פשוטה. עם זאת, כמה המלצות בסיסיות, עשויות להקל על התהליך ואפילו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם:

  1. הקפידו על אורח חיים בריא: זו המלצה נכונה תמיד כמובן, אבל כשנמצאים בתהליך של טיפולי פוריות, היא חשובה מתמיד. פעולה תקינה של הגוף יכולה לסייע להצלחת התהליך, וכמובן לתרום להרגשה הטובה.תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה, שינה מספקת והימנעות מהרגלים לא בריאים כמו עישון וצריכת אלכוהול מופרזת – עשויים לשפר את סיכויי ההצלחה.
  2. הישארו חיוביים: טיפולי פוריות עלולים להיות חוויה מורכבת, לכן חשוב לשמור על אופטימיות ולקבל את התמיכה הנדרשת. הנפש והגוף כרוכים זה בזה. הקיפו את עצמכם בחברים ובמשפחה תומכים, ושקלו תמיכה מקצועית במידת הצורך.
  3. ניהול מתחים: למתח ולסטרס עלולה להיות השפעה שלילית על הפוריות, לכן חשוב לנהל את המתחים שנוצרים לעתים במהלך הטיפולים. שקלו שימוש בטכניקות הרפיה כגון יוגה, מדיטציה, מיינדפולנס וכו' – שאתם מתחברים אליהן.
  4. תקשרי עם בן/ת הזוג: אם אתן עוברות את התהליך יחד עם פרטנר/ית – זכרו שהם לא תמיד יודעים מה עובר עליכן ולאיזו תמיכה אתן זקוקות. חשוב לתקשר בפתיחות ובכנות עם בן/ת הזוג. עודדו אחד את השנייה ותמכו זה בזו.
  5. הגיעי לפגישות והקפידי ליטול תרופות: לדיוק יש חשיבות רבה בטיפולי הפוריות. הקפידו לעקוב אחר כל התורים ולהגיע אליהם. הקפידי לקחת את כל התרופות שנרשמו לך על ידי הרופא המטפל בזמן – זה יעזור להבטיח שהטיפול יהיה יעיל ככל האפשר.
  6. שאלו שאלות: אם יש לכם שאלות או חששות לגבי הטיפול, אל תהססו להפנות אותם לרופא המטפל, שנמצא שם כדי לספק לכם את מלוא המידע וההכוונה.

בהצלחה, אנחנו כאן למענכם!

טיפולי פוריות: 6 טיפים שיעזרו להתמודד עם התהליך